Prawo rodzinne łódź

Masz przed sobą sprawę rozwodową? Szukasz odpowiedzi na pytania związane z przyznawaniem władzy rodzicielskiej? Jeżeli potrzebujesz doradztwa prawnego w zakresie prawa rodzinnego, nasza Kancelaria adwokacka oferuje Ci kompleksowo takie usługi. Na każdym kroku dbamy o łagodny przebieg spraw dotyczących życia rodzinnego i poszanowanie prywatności naszych Klientów. Gwarantujemy pełen profesjonalizm i dyskrecję w toku prowadzenia spraw, a także po ich zakończeniu, dążąc do rozwiązania małżeństwa z winą lub bez orzekania o winie.

Potrzebujesz pomocy prawnej w związku z nadchodzącą sprawą rozwodową? Masz pytania dotyczące rozwodu z orzeczeniem o winie? W ramach obsługi prawnej nasza Kancelaria służy poradami w zakresie prawa rodzinnego, a także reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód.

Potrzebujesz pomocy prawnej w związku z nadchodzącą sprawą rozwodową? Masz pytania dotyczące rozwodu z orzeczeniem o winie? W ramach obsługi prawnej nasza Kancelaria adwokacka służy poradami w zakresie majątku wspólnego, a także reprezentuje Klientów w sprawach o rozwód.

Jako rodzic doświadczasz przeszkód, które na co dzień utrudniają Ci wychowywanie dziecka lub utrzymywanie z nim kontaktu? Zależy Ci na prawie do pełnej opieki nad dzieckiem? Nasz adwokat może reprezentować Cię w postępowaniu o przyznanie pełnej władzy rodzicielskiej.

Zostałeś pozbawiony praw rodzicielskich, ale zależy Ci na kontakcie z dzieckiem? Pomożemy Ci zadbać o to, by prawnie uregulować Wasze kontakty i zapobiec ich zakłócaniu przez osoby trzecie, a także doprowadzić do wydania odpowiednich zarządzeń na rzecz Waszej rodziny.

Planujesz złożyć wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka? Wspólnie postaramy się doprowadzić do porozumienia z drugim rodzicem i w ostateczności doprowadzić do ustalenia stałego miejsca pobytu Waszego dziecka.

Potrzebujesz porady w sprawie separacji małżeńskiej? Planujesz wystąpić o sądowe ustalenie ojcostwa? Masz pytania dotyczące adopcji dziecka? Służymy pomocą w odpowiedzi na wszystkie pytania i oferujemy możliwość reprezentowania Cię we wszelkich sprawach sądowych, które obejmuje prawo rodzinne takich jak rozwody, separacja, ustalenie ojcostwa czy przysposobienie.

Jak pracuję

Indywidualne podejście do Klienta

Sprawy rodzinne sprawnego odnalezienia optymalnego problemu oraz wymagają kompleksowego podejścia do problemu, które gwarantuję. Każdą rozpoczętą sprawą zajmuję się od początku do samego końca.

Przejrzyste zasady współpracy

Już podczas pierwszego spotkania jestem gotów zaprezentować Klientowi główne założenia potencjalnej strategii procesowej lub nawet jej kilku alternatywnych wersji. Każdy krok postępowania konsultuję z Klientem.

Otwartość na Klienta

Jestem otwarty na wszelkie uwagi i sugestie. Zawsze chętnie spotykam się na konsultacje w celu przedyskutowania wszelkich wątpliwości i wspólnego odnalezienia satysfakcjonującego rozwiązania.

Całodobowa dostępność

Jestem do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oferuję pomoc prawną o dowolnej porze dnia i nocy, a także odpowiadam na wszystkie telefony. Interes Klienta zawsze stawiam na pierwszym miejscu.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej?

FAQ

Chcesz zadać nam niejedno pytanie dotyczące prawa rodzinnego, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych Klientów, a być może odnajdziesz wśród nich interesującą Cię informację. Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Skontaktuj się z nami!

Przed złożeniem pozwu rozwodowego, należy przygotować odpis skrócony aktu małżeństwa, a w przypadku posiadania małoletnich dzieci także skrócone akty ich urodzenia. Ewentualna konieczność dołączenia innych dokumentów będzie zależała od indywidualnego przypadku bowiem sprawy rodzinne, a szczególnie rozwody to wbrew pozorom złożona materia.

Dążąc do uzyskania wyroku rozwodowego z orzekaniem o winie, należy liczyć się z faktem, że takie postępowanie może potrwać nawet kilkukrotnie dłużej niż w przypadku, w którym winnymi rozkładu pożycia czują się obie strony. Po zakończeniu sprawy rozwodowej aktualizacji mogą ulec wszelkie roszczenia alimentacyjne. Ich zakres zależy od tego, czy rozwód nastąpił z orzekaniem o winie, czy też bez orzekania – to główna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, rozważając oba rozwiązania.

W ustawach nie uregulowano wysokości opłaty za prowadzenie sprawy o

rozwód Łódź

, Kraków, Warszawa to miasta, w których może wynieść ona więcej niż w mniejszych miejscowościach. Z tego powodu trudno określić, ile trzeba będzie przeznaczyć na tego typu usługę. Kwestia opłat sądowych jest określona bardziej precyzyjnie – standardowo wynosi 600 zł i może zostać wniesiona w znakach opłaty sądowej, jak i za pośrednictwem przelewu.

Rozwód może być orzeczony tylko wówczas, gdy nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Ponadto sąd ma prawo nie orzec rozwodu, jeżeli w jego efekcie mogą ucierpieć wspólne małoletnie dzieci małżonków. Niedopuszczalne jest także udzielenie rozwodu, jeżeli wnosi o niego małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia małżeńskiego.

W celu umożliwienia dokonania podziału majątku w trakcie sprawy rozwodowej, jedna ze stron postępowania zobowiązana jest do zgłoszenia odpowiedniego wniosku. Musi on wskazywać, jakie składniki majątku będą podlegały podziałowi. Sam wniosek nie powoduje, że sąd orzekający rozwód automatycznie wypowie się w tym zakresie. W tym wypadku szczególnie pomocny może okazać się adwokat, który poprowadzi sprawę o rozwód Łódź to miasto, w którym często korzysta się z usług prawników, co świadczy również o świadomości roli jaka może odegrać prawnik w sądzie. j.

Orzeczenie sądu w kwestii sprawowania władzy rodzicielskiej wymaga wielostronnego rozpatrzenia okoliczności określonej sprawy, dotyczących zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Sąd bierze pod uwagę indywidualną ocenę działań rodziców, ich kwalifikacje oraz poziom emocjonalnej więzi pomiędzy nimi a dzieckiem.

Prawo rodzinne wskazuje, że w treści wyroku sprawy o rozwód sąd orzeka wysokość kosztów ponoszonych przez rodziców na rzecz utrzymania i wychowania dziecka. W przypadku, gdy małżonkowie porozumieli się, co do wysokości świadczeń oraz sposobu ich uiszczania, sąd musi zawrzeć regulację tej kwestii w wyroku.

Wysokość świadczeń alimentacyjnych zależy od faktycznej wielkości potrzeb strony uprawnionej oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości strony zobowiązanej do ich płacenia. W niektórych przypadkach wykonywanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka może polegać także na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie.

Na blogu

Rozwód z orzeczeniem o winie a alimenty na małżonka

Większość przypadków występowania obowiązku alimentacyjnego dotyczy relacji między członkami rodziny. W myśl unormowania art 128 kro obowiązek ten – polegający

Obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dzieci

Obowiązek alimentacyjny może występować między różnymi członkami rodziny w różnej postaci i różnym zakresie. Jakkolwiek w myśl uregulowania art 128 kro obowiązek

Obowiązek alimentacyjny między małżonkami w czasie trwania małżeństwa – alimenty bez rozwodu

Roszczenia o charakterze alimentacyjnym należą do tych instytucji prawa rodzinnego, które cechują się znaczeniem najdonioślejszym dla życia społecznego. Przepisy kodeksu